KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16119191
*
nr 1611 9191
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, "God Jul". Signerad, daterad 1969. Olja på pannå, 27x18 cm, yttermått inklusive ram: 42x31 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 18:16:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 19:55:56
1
500 kr
8/4 18:11:34
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 1611 9191
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, "God Jul". Signerad, daterad 1969. Olja på pannå, 27x18 cm, yttermått inklusive ram: 42x31 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 19:55:56 | 1 | 500 kr |
8/4 18:11:34 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30